سر فصل های پیشنهادی

0 امتیاز
60 بازدید
سوال شده آبان 23, 1394 توسط برنامه نویس ایرانی  
با سلام
لیستی از سر فصل های درخواستی را به شرح زیر به خدمتتان ارائه می نمایم :

1.  سوکت پرگرمینگ : هم با بلوتوث ، وای فای و سوکت زدن به وب مثل سیستم پوش نوتیفیکیشن Parse.com که اطلاعات پوش رو از طریق سوکت پروگرمینگ ارسال می کنه.

2. آپلود فایل : در سایت های ایرانی دو روش آپلود فایل آموزش داده شده یکی از روش کد کردن فایل به یک رشته Base64  و دیگری از طریق stream ها که هیچ کدام اصولی و کارآمد نیستند ، اما اصولی ترین روش ، روش Multipart می باشد که در هیچ سایتی آموزش داده نشده.

3. متریال دیزان : در هیچ سایت ایرانی متریال دیزاین به صورت تخصصی بررسی نشده ، در بعضی سایت ها به صورت صطحی و مقدماتی به این موضوع رسیدگی شده اما متریال دیزاین شامل قوائد ، ویو ها و انیمیشن ها و... می باشد که اگر قرار باشد آموزش داده شود ، باید به بهترین شکل و کامل ترین شکل آموزش داده شود ، در ضمن در هیچ سایت ایرانی استفاده از متریال دیزان در ورژن های کمتر از اندروید 5 آموزش داده نشده است.

4.کتابخانه Volley : این کتابخانه توسط گوگل توسعه و پیشنهاد داده شده است ، بنده در هیچ سایت ایرانی فیلم آموزشی در این خصوص ندیدم.

5. نقشه های آفلاین : در هیچ سایتی ، چه ایرانی چه خارجی ، هیچ آموزشی در این خصوص موجود نیست ، اما اگه در کافه بازار کمی جست و جو کنید متوجه میشید که چند برنامه از نقشه آفلاین استفاده می کنند.

6. دیزاین پترن ها : در این خصوص در سایت های ایرانی مطالب زیادی در دسترس نیست ولی سایت خانه اندروید ایران (Uncocoder.com) دیزاین پترن Builder را آموزش دادند و سایت های دیگه فیلم یا مطلبی در این خصوص ارائه ندادند.

7. قوانین کدنویسی و دسته بندی فایل : وقتی یه برنامه نویس وارد یه شرکت میشه باید جوری برنامه نویسی کنه که دیگران بتونن از کدش استفاده کنند ، کد این برنامه نویس باید تمیز و اصولی باشه ، در ضمن برای هر بخش از از کد حتما باید کامنت ثبت گردیده باشد ، در خصوص آموزش های کمی از سایت خانه اندروید ایران ارائه شده است اما دیگر سایت ها در این موضوع کوتاهی کردند.

8. دیتابیس چند جدوله با ریلیشن : اکثر سایت ها موضوع دیتابیس رو آموزش داند اما در پروژه های بزرگ به دیتابیس یک جدوله نیاز پیدا نمی کنیم و باید دیتابیس دارای چند جدول و گاهی ریلیشن باشد ، در این خصوص تنها سایت Code-Academy آموزش ارائه کردند که زیاد آموزش جالبی نیست.

9. نمودار : در این خصوص تنها سایت خانه اندروید مطلبی ارائه کرده و دیگر سایت ها در این خصوص ضعیف عمل کردند و آموزشی ارائه نکردند.

و خیلی از سر فصل ها که تو سایت های دیگر موجود نمی باشد.

با تشکر
یک برنامه نویس ایرانی
این مطلب را به اشتراک بگذارید

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 24, 1394 توسط ASHKARAN  
انتخاب شده آبان 30, 1394 توسط ASHKARAN
 
بهترین پاسخ
با عرض سلام

ان شاالله با موافقت مدیریت وبسایت و جمع بندی با نیازهای دیگر کاربران این مطالب در فصل پنجم گنجانده خواهد شد.

از همراهی شما سپاسگذارم.

1,004 سوال

838 پاسخ

1,352 دیدگاه

1,308 کاربر

این مطلب را به اشتراک بگذارید

ali.ashkaran@gmail
ما .....
  • سعی بر پاسخگویی به سوالات دیگران داریم.
  • به سوال و یا نظر دیگران احترام می گذاریم .
  • این وبسایت را به دیگران معرفی می کنیم.
  • همواره صمیمیت و ادب را رعایت می کنیم.
  • به سوالمان برچسب های مرتبط اضافه می کنیم.
  • در حین طرح سوال فرد خاصی را مخاطب قرار نمی دهیم .
...